Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 19:06 Bu haber 127 kez okundu
 
Yeni meclis toplandı
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı ilk toplantısı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.
 
 
YEREL Haberi


31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından gerçekleştirilen ilk toplantıda Başkanlık divanı, Encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları üye seçimleri gerçekleştirildi. Toplantının açılışında Meclis Üyelerine seslenen Başkan Zorluoğlu, 31 Mart yerel seçim sonuçlarının hayırlara vesile olmasını dileyerek, tüm siyasi partilere ve adaylara teşekkür etti. Zorluoğlu, “31 Mart yerel seçim sonuçlarının şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, ilimiz genelinde yeni seçilen belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı gönülden kutluyor ve millete hizmet yolunda hepinize üstün başarılar diliyorum. Bu vesileyle seçimlerin ilimizde adil bir şekilde, huzur ve güven içerisinde gerçekleşmesi için emek sarf eden il ve ilçe seçim kurulları başkan ve üyeleri ile Sayın Valimiz İsmail Ustaoğlu’nun şahsında güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Yine gerek kampanya döneminde, gerekse seçim günü ve sonrasında çok olgun ve demokrat bir tavır sergileyerek, neredeyse hiçbir hadise yaşanmadan bu süreçlerin aşılmasını sağlayan tüm siyasi partilerimize ve partilerimizin değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere güvenerek Trabzon’a hizmetkârlık sorumluluğunu veren kıymetli Trabzon halkına da şükranlarımızı arz ediyorum” dedi. Konuşmasında belediyelerin halka en yakın yönetim birimi olduğunu kaydeden Zorluoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Belediyeler bir taraftan sundukları hizmetlerle halkın mahalli müşterek ihtiyaçlarını karşılayan, diğer taraftan da yerel demokrasiyi tüm unsurlarıyla hayata geçiren çok önemli kurumlardır. Esasında, vatandaşlarla devlet kurumları arasındaki ilişkinin büyük bölümü belediyeler üzerinden gerçekleşmektedir. Belediye Meclisi de belediyenin en önemli karar organı olarak, hem şehrin önceliklerinin belirlenerek geleceğinin şekillendirilmesinde stratejik öneme sahiptir, hem de belediye hizmetlerinin etkin, verimli, süratli ve kaliteli biçimde sunulmasında anahtar rol oynamaktadır. O nedenle bugün ilk toplantısını gerçekleştiren Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin, şehrimizin her bakımdan gelişmesi, kalkınması ve çok daha yaşanabilir bir şehir haline getirilmesi noktasında tarihi bir sorumluluğu bulunmaktadır. Ben bu sorumluluğu bihakkın ifa edeceğimize ve Trabzon’umuzu daha güçlü ve müreffeh bir şehir haline getireceğimize yürekten inanıyorum. Bu yolda, başta şahsım olmak üzere, Trabzon Büyükşehir Belediyemizin tüm yönetim kadrosunun meclisimizin emrinde olduğunu içtenlikle ifade etmek isterim. Bu ayki toplantılarda hem meclisimizin divanı, başkan vekilleri, ihtisas komisyonları ve diğer komisyonları şekillenecek, hem de belediye hizmetleri ile ilgili bazı acil konuları görüşüp karara bağlayacağız inşallah. Ayrıca, Trabzon Büyükşehir Belediyemizin mevcut durumu, personel yapısı, mali durumu, devam eden önemli işleri ile ilgili olarak da meclisimize bir sunum yaparak sizleri bilgilendireceğiz.”

 

MECLİS 1. BAŞKAN VEKİLLİĞİNE ATAMAN SEÇİLDİ

Başkan Zorluoğlu’nun açılış konuşmalarının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Meclis 1. Başkan Vekilliğine Atilla Ataman (64 oy), Meclis 2. Başkan Vekilliğine Mehmet Karaoğlu (64 oy), asil katip üyeliklere Ali Osman Çoban (60 oy) ve Seda Beşir (60 oy), yedek katip üyeliklere Ömer Faruk Adıgüzel (61 oy) ve Gözde Atasoy Koç (60 oy) seçildi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Encümen seçimleri de Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı birinci toplantısında gerçekleştirildi. Encümen üyeliklerine Emre Akgün (59 oy), Hüseyin Alioğlu (58 oy), Şener Kibar (57 oy), Mehmet Tayar (57 oy), Hasan Çebi (55 oy) seçildi. İhtisas komisyonlarının üye sayısının belirlenmesi ve üye seçimleri de tamamlandı. Buna göre 1 yıl süre ile görev yapacak ihtisas komisyonlarının 5’er üyeden oluşması kararlaştırılırken komisyonlar şu isimlerden oluştu: İmar ve Bayındırlık Komisyonu Hüsnü Akkan, Hüseyin Özderya, Mustafa Yaylalı, Mehmet Güney, Oktay Ulusoy. Çevre ve Sağlık Komisyonu Seyfullah Kaya, Ömer Köroğlu, Ömer Hacı Bektaşoğlu, Hasan Bahçekapılı, Enver İskender. Plan ve Bütçe Komisyonu Tahsin Bayrak, Murat Üçüncü, Güngör Hami Aydın, Ali Osman Çoban, Mustafa Bayındır. Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Ahmet Salih Birincioğlu, Ömer Faruk Adıgüzel, Ersin Akyol, Erol Nural, Ömer Çakıroğlu. Ulaşım Komisyonu Şaban Bülbül, Kenan Bağçiçek, Mehmet Öztürk, Ali Bayram Tanrıverdi, Ahmet Seyit Alışkan Yerel Eşitlik Komisyonu Seda Beşir, Gözde Atasoy Koç, Mehmet Karaoğlu, İbrahim Sedef, Murat Üçüncü Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları Komisyonu Seda Beşir, Zekeriya Karaçengel, Necmettin Özkul, Enver İskenderoğlu, Adnan Aydın.

Kaynak: (Haber1967) - Haber1967.net Editör: Admin
 
 
 
Etiketler: Yeni, meclis, toplandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
3
0
0
0
1
1
2
Yukatel Denizlispor
3
0
0
0
1
1
3
Alanyaspor
3
0
0
0
1
1
4
Çaykur Rizespor
3
0
0
0
1
1
5
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
6
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
7
Gençlerbirliği
0
0
1
0
0
1
8
Kayserispor
0
0
1
0
0
1
9
Galatasaray
0
0
1
0
0
1
10
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
11
Medipol Başakşehir
0
0
0
0
0
0
12
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
13
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
14
Göztepe
0
0
0
0
0
0
15
Gazişehir Gaziantep
0
0
0
0
0
0
16
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
17
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
18
Beşiktaş
0
0
1
0
0
1
Modül 4

Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki, mutlu yaşamak iki türlü insana vergi: Biri iyinin kötünün aslını bilir, öteki ne dünyayı bilir, ne kendini…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
,